Migrate SPIP (1.1.3) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: List
ar: لائحة

en: Article
ar: مقال

en: Articles
ar: المقالات

en: Comments
ar: التعليقات

en: Tags
ar: وسوم

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Test
ar: الاختبار

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Default
ar: الافتراضي

en: Access
ar: الوصول

en: Anchor
ar: المرساة

en: Updated
ar: التحديث

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Files
ar: الملفات

en: Comment
ar: التعليق

en: File ID
ar: معرف الملف

en: Quotes
ar: الاقتباسات

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Users
ar: المستخدمين

en: comments
ar: تعليقات

en: Document
ar: وثيقة

en: Apply
ar: تطبيق

en: Extension
ar: امتداد

en: About
ar: حول

en: Parent ID
ar: معرّف الأصل (ID)

en: Align center
ar: محاذاة بالمنتصف

en: Align right
ar: محاذاة يمين

en: Abbreviation
ar: اختصار

en: Video URL
ar: رابط الفيديو (URL)

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Full HTML
ar: HTML كامل

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ar: مقطع فيديو مستضاف عن بُعد من YouTube أو Vimeo.
