Migrate SPIP (1.1.3) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Status
cy: Statws

en: List
cy: Rhestr

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Tags
cy: Tagiau

en: File
cy: Ffeil

en: Date
cy: Dyddiad

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Default
cy: Diofyn

en: Access
cy: Mynediad

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Before
cy: Cynt

en: After
cy: Ar ôl

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Comment
cy: Sylw

en: File ID
cy: ID ffeil

en: User login
cy: Mewngofnod defnyddiwr

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Apply
cy: Ceisio

en: Abbreviation
cy: Talfyriad
