Migrate SPIP (1.1.3) - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: List
pl: Lista

en: Article
pl: Artykuł

en: Articles
pl: Artykuły

en: Comments
pl: Komentarze

en: Tags
pl: Tagi

en: File
pl: Plik

en: Date
pl: Data

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Default
pl: Domyślny

en: Access
pl: Dostęp

en: Section
pl: Sekcja

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Files
pl: Pliki

en: Comment
pl: Komentarz

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Users
pl: Użytkownicy

en: comments
pl: komentarzy

en: Document
pl: Dokument

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Sections
pl: Sekcje

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Paragraph
pl: Akapit

en: About
pl: O stronie

en: Migration
pl: Migracja

en: Parent ID
pl: Nadrzędne ID

en: Align center
pl: Wyrównaj do środka

en: Align right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Horizontal rule
pl: Linia pozioma

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Forum ID
pl: ID forum

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Use local files for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne pliki w mediach wielokrotnego użytku.

en: Use local images for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne obrazy w mediach wielokrotnego użytku.

en: Remote video
pl: Zdalne wideo

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
pl: Zdalne wideo z YouTube lub Vimeo.
