Migrate SPIP (1.1.3) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: List
fa: سجل

en: Article
fa: مقاله

en: Articles
fa: مقالات

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Test
fa: آزمایش

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Access
fa: دسترسی

en: Anchor
fa: لنگر

en: Updated
fa: به‌روز

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Comment
fa: نظر

en: File ID
fa: هویت فایل

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Users
fa: کاربران

en: comments
fa: نظر‌یات

en: Apply
fa: تایید

en: Bold
fa: برجسته

en: Extension
fa: پسوند

en: Paragraph
fa: فقره

en: About
fa: درباره

en: Parent ID
fa: هویت والد

en: Align center
fa: وسط‌چین

en: Align right
fa: راست‌چین

en: Horizontal rule
fa: خط افقی

en: Abbreviation
fa: تلخیص

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fa: از <em>مقالات</em> برای محتوای وابسته به زمان مانند اخبار, اعلامیه‌های مطبوعاتی، و مطالب وبلاگ استفاده کنید.
