Migrate SPIP (1.1.3) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: List
ro: Listă

en: Article
ro: Articol

en: Articles
ro: Articole

en: Comments
ro: Comentarii

en: Tags
ro: Etichete

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Default
ro: Implicit

en: Access
ro: Acces

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Updated
ro: Actualizat

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Files
ro: Fișiere

en: Comment
ro: Comentariu

en: File ID
ro: ID-ul fișierului

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Users
ro: Utilizatori

en: comments
ro: comentarii

en: Apply
ro: Aplică

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Extension
ro: Extensie

en: About
ro: Despre

en: Migration
ro: Migrare

en: Parent ID
ro: ID Părinte

en: Align center
ro: Aliniere la centru

en: Align right
ro: Aliniere la dreapta

en: Horizontal rule
ro: Linie orizontală

en: Abbreviation
ro: Prescurtare

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.
