Migrate SPIP (1.1.4) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: List
bn: তালিকা

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: File
bn: ফাইল

en: Date
bn: তারিখ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: About
bn: সম্পর্কে
