Migrate SPIP (1.1.4) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Title
nl: Titel

en: List
nl: Lijst

en: Article
nl: Artikel

en: Articles
nl: Artikelen

en: Comments
nl: Reacties

en: Tags
nl: Labels

en: File
nl: Bestand

en: Date
nl: Datum

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Access
nl: Toegang

en: Anchor
nl: Anker

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Files
nl: Bestanden

en: File ID
nl: Bestand-ID

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Users
nl: Gebruikers

en: Footnotes
nl: Voetnoten

en: Apply
nl: Toepassen

en: Bold
nl: Vet

en: Editor
nl: Redacteur

en: Sections
nl: Secties

en: Extension
nl: Extensie

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: About
nl: Over

en: Tables
nl: Tabellen

en: Migration
nl: Migratie

en: Parent ID
nl: Bovenliggende ID

en: Align center
nl: Centreren

en: Align right
nl: Rechts uitlijnen

en: Horizontal rule
nl: Horizontale lijn

en: Abbreviation
nl: Afkorting

en: Author ID
nl: Auteur-ID

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: Use local files for reusable media.
nl: Gebruik lokale bestanden voor herbruikbare media.

en: Use local images for reusable media.
nl: Gebruik lokale afbeeldingen voor herbruikbare media.

en: Remote video
nl: Externe video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
nl: Een externe video van YouTube of Vimeo.
