Migrate SPIP (1.1.0) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Article
da: Artikel

en: Articles
da: Artikler

en: Comments
da: Kommentarer

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Default
da: Standard

en: Access
da: Adgang

en: Section
da: Sektion

en: Updated
da: Opdateret

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: Files
da: Filer

en: Comment
da: Kommentar

en: File ID
da: Fil-ID

en: User login
da: Log ind

en: Users
da: Brugere

en: comments
da: kommentarer

en: Document
da: Dokument

en: Apply
da: Udfør

en: Sections
da: Sektioner

en: Extension
da: Udvidelse

en: About
da: Om

en: Migration
da: Migrering

en: Parent ID
da: Overordnet ID

en: Abbreviation
da: Forkortelse

en: Body text
da: Brødtekst

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
da: En ekstern video fra Youtube eller Vimeo.
