Migrate Tools (6.1.0) - en to kn translation catalogue (32 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Ignored
kn: ಕಡತಗಳನ್ನು ಅಲಕ್ಷಿಸು:

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Process
kn: ಪ್ರಕ್ರಿಯೆ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Stop
kn: ನಿಲ್ಲಿಸು

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Notice
kn: ಸೂಚನೆ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Description:
kn: ವಿವರಣೆ:

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Migration
kn: ರವಾನಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ
