Migrate Tools (6.1.3) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة تعيين

en: Message
ar: الرسالة

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Total
ar: المجموع

en: Error
ar: خطأ

en: Warning
ar: تحذير

en: N/A
ar: غير موجود

en: Destination
ar: الوجهة

en: Process
ar: عملية

en: Operation
ar: عملية

en: Pending
ar: معلّق

en: Messages
ar: الرسائل

en: Source
ar: المصدر

en: Query
ar: استفسار

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Notice
ar: إعلام

en: Failed
ar: فشل

en: Execute
ar: تنفيذ

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Migration
ar: الترحيل

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا
