Migrate Tools (6.1.3) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Import
uk: Імпортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Total
uk: Всього

en: Imported
uk: Імпортовано

en: Error
uk: Помилка

en: Ignored
uk: Ігнорується

en: Warning
uk: Попередження

en: N/A
uk: Н/Д

en: Destination
uk: Місце призначення

en: Process
uk: Обробити

en: Operation
uk: Дія

en: Pending
uk: Очікування

en: Stop
uk: Зупинити

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Source
uk: Джерело

en: Query
uk: Запит

en: Source type
uk: Тип джерела

en: Notice
uk: Сповіщення

en: Failed
uk: Невдало

en: Description:
uk: Опис:

en: Execute
uk: Виконати

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Source Type
uk: Тип джерела

en: Migration
uk: Перенесення...

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Severity level
uk: Рівень ризику

en: Informational
uk: Інформаційні

en: Rollback
uk: Відкат

en: Group:
uk: Група:

en: Unprocessed
uk: Без обробки

en: Ignore dependencies
uk: Нехтувати залежностями

en: No messages for this migration.
uk: Немає повідомлень для цієї міграції.

en: Messages of %migration
uk: Повідомлення від міграції %migration
