Migrate UI (8.x-1.0) - en to fil translation catalogue (12 entries)

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Tags
fil: Mga etiketa

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Weight
fil: Timbang

en: Configure
fil: Ayusin

en: Filter
fil: Salain

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: Filters
fil: Mga salaan

en: Key
fil: Susi

en: Processing
fil: Pinoproseso
