Migrate UI (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Actions
it: Azioni

en: Remove
it: Elimina

en: Tags
it: Etichette

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Length
it: Lunghezza

en: Configure
it: Configura

en: Filter
it: Filtra

en: Field name
it: Nome del campo

en: Start
it: Inizio

en: Configuration
it: Configurazione

en: Destination
it: Destinazione

en: Filters
it: Filtri

en: Process
it: Esegui

en: Key
it: Chiave

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Source
it: Sorgente

en: Map
it: Mappa

en: Processing
it: In elaborazione

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Index
it: Indice

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Migration
it: Migrazione

en: Source IDs
it: ID di origine

en: - Select -
it: - Seleziona -

en: Static Map
it: Mappa statica

en: Default process
it: Processo predefinito

en: Source key
it: Chiave sorgente

en: Machine name process
it: Nome macchina del processo

en: Migration process
it: Processo di migrazione

en: Source keys
it: Chiavi di origine

en: Skip on Empty
it: Salta se vuoto
