Migrate UI (8.x-1.0) - en to mr translation catalogue (12 entries)

en: Operations
mr: कृती

en: Actions
mr: कृती

en: Remove
mr: काढा

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Length
mr: लांबी

en: Filter
mr: गाळणी

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
