Migrate UI (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Actions
nl: Acties

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Tags
nl: Labels

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Length
nl: Lengte

en: Configure
nl: Instellen

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Start
nl: Begin

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Destination
nl: Bestemming

en: Process
nl: Verwerk

en: Key
nl: Sleutel

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: Source
nl: Bron

en: Map
nl: Landkaart

en: Destination name
nl: Bestemmingsnaam

en: Migrate
nl: Migreren

en: Processing
nl: Verwerken

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Source field
nl: Bronveld

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Migration
nl: Migratie

en: Source IDs
nl: Bron IDs

en: - Select -
nl: - Selecteer -

en: Source Field
nl: Bronveld

en: Static Map
nl: Statische toewijzing

en: Migration Tags
nl: Migratielabels
