Migrate UI (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Remove
id: Hapus

en: Tags
id: Tag

en: Weight
id: Bobot

en: Length
id: Panjang

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Filter
id: Saring

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Start
id: Mulai

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Destination
id: Tujuan

en: Filters
id: Filter

en: Process
id: Proses

en: Key
id: Kunci

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Source
id: Sumber

en: Map
id: Peta

en: Migrate
id: Migrasi

en: Processing
id: Memproses

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Index
id: Indeks

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Migration
id: Migrasi

en: Callback
id: Panggil kembali

en: Source IDs
id: ID sumber

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Static Map
id: Peta Statis

en: Migration Tags
id: Tag migrasi

en: Migration process
id: Proses migrasi
