Migrate UI (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Actions
ja: アクション

en: Remove
ja: 削除

en: Tags
ja: タグ

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: Length
ja: 長さ

en: Configure
ja: 設定

en: Filter
ja: フィルター

en: Field name
ja: フィールド名

en: Start
ja: 開始

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Destination
ja: 行き先

en: Filters
ja: フィルター

en: Process
ja: 処理

en: Key
ja: キー

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: Source
ja: ソース

en: Map
ja: 地図

en: Destination name
ja: 保存先名

en: Migrate
ja: 移行

en: Processing
ja: 処理中

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Index
ja: インデックス

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Callback
ja: コールバック

en: - Select -
ja: - 選択してください -

en: Migration Tags
ja: マイグレーションタグ

en: Default process
ja: デフォルトの処理

en: Callback process
ja: コールバック処理
