Migrate UI (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Actions
pt: Ações

en: Remove
pt: Remover

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Length
pt: Comprimento

en: Configure
pt: Configurar

en: Filter
pt: Filtrar

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Start
pt: Iniciar

en: Configuration
pt: Configurações

en: Destination
pt: Destino

en: Filters
pt: Filtros

en: Process
pt: Processar

en: Key
pt: Chave

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: Source
pt: Fonte

en: Map
pt: Mapa

en: Destination name
pt: Nome do destino

en: Migrate
pt: Migrar

en: Processing
pt: Processando

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Source field
pt: Campo de origem

en: Index
pt: Índice

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Migration
pt: Migração

en: Callback
pt: Retorno

en: Source IDs
pt: IDs da Fonte

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Static Map
pt: Mapa estático

en: Migration Tags
pt: Tags de Migração

en: Default process
pt: Processo padrão

en: Callback process
pt: Processo de callback

en: Concat process
pt: Processo de concatenação

en: Dedupe Entity process
pt: Processo de deduplicação de entidade

en: Extract process
pt: Processo de extração

en: Flatten process
pt: Processo de achatamento

en: Get process
pt: Obter processo

en: Source key
pt: Chave de origem

en: Iterator process
pt: Processo de iterador

en: Machine name process
pt: Processo de nome da máquina

en: Migration process
pt: Processo de migração

en: Source keys
pt: Chaves de origem

en: Route process
pt: Processo de rota

en: Skip on Empty
pt: Ignorar se estiver vazio

en: Skip Row process if not set
pt: Ignorar processo de linha se não estiver configurado

en: Bypass lookup
pt: Ignorar pesquisa
