Migrate Upgrade (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Database type
ro: Tip bază de date

en: Continue
ro: Continuare

en: Destination
ro: Destinație

en: Source
ro: Sursă

en: Are you sure?
ro: Sunteți sigur(ă)?

en: Files directory
ro: Directorul de fișiere

en: Upgrade
ro: Actualizare

en: Drupal Upgrade
ro: Actualizare Drupal

en: @driver_name settings
ro: Setări @driver_name

en: Core (Experimental)
ro: Nucleu (Experimental)

en: UI for direct upgrades from older Drupal versions.
ro: Interfață pentru actualizări directe din versiuni de Drupal mai vechi.

en: Operation stopped by request
ro: Proces oprit la cerere

en: Operation on @migration failed
ro: Operația cu privire la @migration a eșuat

en: Operation on @migration skipped due to unfulfilled dependencies
ro: Operația cu privire la @migration a fost omisă din cauza dependențelor neîndeplinite

en: Currently upgrading @migration (@current of @max total tasks)
ro: Momentan se actualizează @migration (@current din numărul total de sarcini @max)

en: Currently rolling back @migration (@current of @max total tasks)
ro: Momentan se revine la starea precedentă @migration (@current din numărul total de sarcini @max)

en: Upgrade process not completed
ro: Procesul de actualizare nu a fost finalizat

en: Rollback process not completed
ro: Procesul de revenire la starea precedentă nu a fost finalizat

en: Congratulations, you upgraded Drupal!
ro: Felicitări, ați actualizat Drupal!

en: Review the detailed upgrade log
ro: Revizuiți jurnalul detaliat al actualizării

en: Source ID @source_id: @message
ro: ID sursă @source_id: @message

en: Upgraded @migration (processed 1 item total) | Upgraded @migration (processed @num_processed items total)
ro[0]: A fost actualizată @migration (a fost prelucrat 1 element în total)
ro[1]: A fost actualizată @migration (au fost prelucrate @num_processed elemente în total)

en: Completed 1 upgrade task successfully | Completed @count upgrade tasks successfully
ro[0]: 1 sarcină de actualizare finalizată cu succes
ro[1]: @count sarcini de actualizare finalizate cu succes

en: 1 upgrade failed | @count upgrades failed
ro[0]: 1 actualizare a eșuat
ro[1]: @count actualizări au eșuat

en: 1 rollback failed | @count rollbacks failed
ro[0]: 1 revenire la o stare precedentă a eșuat
ro[1]: @count reveniri la o stare precedentă au eșuat

en: Unrecognized form step @step
ro: Pasul @step al formularului, necunoscut

en: <p>An upgrade has already been performed on this site.</p>
ro: <p>A fost realizată deja o actualizare pe acest sit.</p>

en: <p>Last upgrade: @date</p>
ro: <p>Ultima actualizare: @date</p>

en: You have two options:
ro: Aveți două opțiuni:

en: <strong>Back up the database for this site</strong>. Upgrade will change the database for this site.
ro: <strong>Faceți o copie de rezervă pentru baza de date a acestui site</strong>. Actualizarea va modifica baza de date a acestui site.

en: Make sure that the host this site is on has access to the database for your previous site.
ro: Asigurați-vă că furnizorul de servicii de găzduire pe care se află acest site are access la baza de date a siteului anterior.

en: If your previous site has private files to be migrated, a copy of your files directory must be accessible on the host this site is on.
ro: În cazul în care site-ul dumneavoastră anterior conținea fișiere private care urmau să fie migrate, o copie a acestui director de fișiere trebuie să fie accesibilă pe host-ul acestui site.

en: In general, enable all modules on this site that are enabled on the previous site. For example, if you have used the book module on the previous site then you must enable the book module on this site for that data to be available on this site.
ro: În general, activați toate modulele de pe acest site, care sunt activate pe site-ul anterior. De exemplu, dacă ați utilizat modulul Book de pe site-ul anterior, atunci trebuie să activați modulul Book de pe acest site pentru ca datele să fie disponibile și pe acest site.

en: Put this site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
ro: Puneți acest site în<a href=":url">modul de mentenanță</a>.

en: This upgrade can take a long time. It is better to import a local copy of your site instead of directly importing from your live site.
ro: Această actualizare poate dura o perioadă lungă de timp. Este mai bine să se importe o copie locală a site-ului dumneavoastră decât o importare directă de pe site-ul live.

en: Source database
ro: Bază de date sursă

en: Provide credentials for the database of the Drupal site you want to upgrade.
ro: Furnizați acreditări pentru baza de date a site-ului Drupal pe care doriți să-l actualizați.

en: Source files
ro: Fișiere sursă

en: To import files from your current Drupal site, enter a local file directory containing your site (e.g. /var/www/docroot), or your site address (e.g. http://example.com).
ro: Pentru a importa fișiere de pe site-ul dumneavoastră Drupal curent, introduceți un director de fișiere local ce conține site-ul (de exemplu: /var/www/docroot) sau adresa site-ului dumneavoastră (de exemplu: http://example.com).

en: Review upgrade
ro: Revizuiți actualizarea

en: Perform rollback
ro: Reveniți la starea precedentă

en: Perform upgrade
ro: Execută actualizarea

en: Missing upgrade paths
ro: Lipsesc căile de actualizare

en: Available upgrade paths
ro: Căi de actualizare disponibile

en: @count available upgrade paths
ro: @count căi de actualizare disponibile

en: @count missing upgrade paths
ro: Lipsesc @count căi de actualizare

en: Running upgrade
ro: Rulare actualizare

en: <p><strong>Upgrade analysis report</strong></p>
ro: <p><strong>Raport de analiză a actualizării</strong></p>

en: Resolve the issue below to continue the upgrade.
ro: Pentru a continua actualizarea, rezolvați problema de mai jos.
