Migrate Wizard (2.0.8-alpha1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Database
ja: データベース

en: Fields
ja: フィールド

en: Id
ja: ID

en: Users
ja: ユーザー

en: Key
ja: キー

en: Teaser length
ja: ティーザーの長さ

en: Target
ja: ターゲット

en: Source Type
ja: ソースタイプ

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Default translation
ja: デフォルトの翻訳

en: Machine name of the node type.
ja: ノードタイプのシステム内部名称。

en: Human name of the node type.
ja: ノードタイプの可読名称。

en: Description of the node type.
ja: ノードタイプの説明。

en: Help text for the node type.
ja: ノードタイプのヘルプテキスト。

en: Title label.
ja: タイトルのラベル。

en: Flag.
ja: フラグ。

en: The original type.
ja: オリジナルタイプ。

en: Flag indicating the node type is enable
ja: ノードタイプが有効化されていることを示すフラグ

en: base node.
ja: ベースノード
