Migrate Wizard (3.0.11) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Description
ro: Descriere

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Database
ro: Bază de date

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Users
ro: Utilizatori

en: Database username
ro: Utilizator bază de date

en: Database password
ro: Parolă bază de date

en: Database name
ro: Nume bază de date

en: Key
ro: Cheie

en: Database host
ro: Host bază de date

en: Teaser length
ro: Lungimea teaser-ului

en: Target
ro: Țintă

en: Database port
ro: Port bază de date

en: Migration
ro: Migrare

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Default translation
ro: Traducere implicită

en: Machine name of the node type.
ro: Numele mașină a tipului de nod.

en: Human name of the node type.
ro: Numele lizibil pentru om al tipului de nod.

en: Description of the node type.
ro: Descrierea tipului de nod.

en: Help text for the node type.
ro: Text ajutor pentru tipul de nod.

en: Title label.
ro: Etichetă titlu.

en: Flag.
ro: Marcaj.

en: The original type.
ro: Tipul original.

en: Flag indicating the node type is enable
ro: Marcaj care indica dacă tipul de nod este activat

en: base node.
ro: nod de bază.
