Migrate Wizard (3.0.3) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Fields
it: Campi

en: Users
it: Utenti

en: Database username
it: Nome utente database

en: Database password
it: Password database

en: Database name
it: Nome database

en: Key
it: Chiave

en: Database host
it: Host database

en: Teaser length
it: Lunghezza anteprima

en: Database port
it: Porta database

en: Migration
it: Migrazione

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Default translation
it: Traduzione di default

en: Machine name of the node type.
it: Nome macchina del tipo di nodo.

en: Human name of the node type.
it: Nome leggibile dall'uomo del tipo di nodo.

en: Description of the node type.
it: Descrizione del tipo di nodo.

en: Help text for the node type.
it: Testo di aiuto sul tipo di nodo.

en: Title label.
it: Etichetta titolo.

en: The original type.
it: Il tipo originale.

en: Flag indicating the node type is enable
it: Flag che indica che il tipo di nodo è abilitato

en: base node.
it: nodo di base.
