Mili - Modern, Multi-purpose Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (11.0.3) - en to da translation catalogue (60 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Search
da: Søg

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Node
da: Indholdselement

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Comment
da: Kommentar

en: Up
da: Op

en: General
da: Generelt

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Tools
da: Værktøjer

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Sidebar Left
da: Venstre sidepanel

en: Sidebar Right
da: Højre sidepanel

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Page Top
da: Sidetop

en: Page Bottom
da: Sidebund

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: mobile
da: mobil

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: wide
da: bred

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Footer Bottom
da: Footer bund

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Footer Top
da: Footer top

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Footer first
da: Sidefod først

en: Footer second
da: Sidefod anden

en: Footer third
da: Sidefod tredje

en: Last page
da: Sidste side

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Footer fourth
da: Sidefod fjerde

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: First page
da: Første side

en: narrow
da: smal

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
