Mili - Modern, Multi-purpose Drupal 8, 9, 10 Theme (9.1.0) - en to fr translation catalogue (51 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: Support
fr: Assistance technique

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to parent page
fr: Aller à la page parente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Node
fr: Nœud

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Comment
fr: Commentaire

en: Up
fr: Haut

en: General
fr: Général

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Tools
fr: Outils

en: Content Top
fr: Haut de contenu

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Tabs
fr: Onglets

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Sidebar Left
fr: Barre latérale Gauche

en: Sidebar Right
fr: Barre latérale Droite

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Page Top
fr: Haut de page

en: Page Bottom
fr: Bas de page

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: wide
fr: large

en: Footer Bottom
fr: Bas du pied de page

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Linkedin
fr: LinkedIn

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer Top
fr: Haut du pied de page

en: Theme Color
fr: Couleur du thème

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Footer first
fr: Premier pied de page

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Footer fourth
fr: quatrième pied de page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Book traversal links for
fr: Liens transversaux de livre pour

en: narrow
fr: étroit

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
