Mime Mail (2.0.0) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Subject
hi: विषय

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Mail
hi: मेल

en: To
hi: को

en: Your message has been sent.
hi: आपका संदेश भेज दिया गया

en: About
hi: के बारे में

en: Full HTML
hi: पूर्ण एच टी एम एल

en: Send plain text email only
hi: केवल plain text ईमेल भेजें

en: This is an advanced setting that should not be enabled unless you know what you are doing.
hi: यह एक उन्नत सेटिंग है इसे सक्षम नहीं किया जाना  चाहिए जब तक आपको पता हो  कि आप क्या कर रहे हो.

en: This string will be used to validate incoming messages. It can be anything, but must be used on both sides of the transfer.
hi: इस स्ट्रिंग को आने वाले संदेशों को मान्य करने के लिए प्रयोग किया जाएगा. यह कुछ भी हो सकता है, लेकिन हस्तांतरण के दोनों तरफ इसे इस्तेमाल किया जाना चाहिए.
