Mini Layouts (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Required
pt: Obrigatório

en: Category
pt: Categoria

en: Label
pt: Rótulo

en: Add
pt: Adicionar

en: Context
pt: Contexto

en: Data
pt: Dados

en: About
pt: Sobre

en: Context type
pt: Tipo de contexto

en: Machine-readable name
pt: Nome legível de máquina

en: Discard changes
pt: Descartar alterações

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Save layout
pt: Salvar layout

en: The layout has been saved.
pt: O layout foi salvo.

en: Label of the context
pt: Rótulo do contexto

en: Layout Builder tools
pt: Ferramentas do Layout Builder
