Mini Layouts (8.x-1.0-alpha1) - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: Remove
es: Eliminar

en: Edit
es: Editar

en: Required
es: Obligatorio

en: Category
es: Categoría

en: Label
es: Etiqueta

en: Add
es: Agregar

en: Layout
es: Diseño

en: Context
es: Contexto

en: Data
es: Datos

en: Context type
es: Tipo de contexto

en: Machine-readable name
es: Nombre de sistema

en: Discard changes
es: ¿Descartar cambios?

en: Machine Name
es: Nombre de sistema

en: Save layout
es: Guardar diseño

en: The layout has been saved.
es: El diseño ha sido guardado.

en: Layout Builder tools
es: Herramientas de Layout Builder
