Mini Layouts (8.x-1.0-alpha1) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Add
fil: Idagdag
