Mini Layouts (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Edit
oc: Modificar

en: Required
oc: Requesit

en: Category
oc: Categoria

en: Label
oc: Etiqueta

en: Add
oc: Apondre

en: Layout
oc: Afichatge

en: Context
oc: Contèxte

en: Data
oc: Donadas

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Machine Name
oc: Nom sistèma
