Mini Layouts (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: Required
fr: Requis

en: Category
fr: Catégorie

en: Label
fr: Libellé

en: Add
fr: Ajouter

en: Layout
fr: Mise en page

en: Context
fr: Contexte

en: Data
fr: Données

en: Context type
fr: Type de contexte

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Discard changes
fr: Annuler les changements

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Save layout
fr: Enregistrer la mise en page

en: The layout has been saved.
fr: La mise en page a été enregistrée.

en: Layout Builder tools
fr: Outils de Layout Builder
