Mini Layouts (8.x-1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (15 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Remove
he: הסרה

en: Edit
he: עריכה

en: Required
he: נדרש

en: Category
he: קטגוריה

en: Label
he: תווית

en: Add
he: הוספה

en: Layout
he: פריסה

en: Context
he: הקשר

en: Data
he: נתונים

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Discard changes
he: ביטול שינויים

en: Machine Name
he: שם מכונה

en: The layout has been saved.
he: הפריסה נשמרה.
