Mini Layouts (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Category
hi: वर्ग

en: Label
hi: लेबल

en: Add
hi: जोड़ें

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Context
hi: संदर्भ

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम
