Mini Layouts (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Required
it: Obbligatorio

en: Category
it: Categoria

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: Context
it: Contesto

en: Data
it: Dati

en: Context type
it: Tipo di contesto

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Discard changes
it: Abbandona le modifiche

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
