Mini Layouts (8.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Required
nl: Verplicht

en: Category
nl: Categorie

en: Add
nl: Toevoegen

en: Layout
nl: Lay-out

en: Data
nl: Gegevens

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Discard changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Save layout
nl: Layout opslaan

en: The layout has been saved.
nl: De lay-out is opgeslagen.

en: Layout Builder tools
nl: Layout Builder-gereedschappen
