Mini Layouts (8.x-1.0-alpha3) - en to gl translation catalogue (13 entries)

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Remove
gl: Quitar

en: Edit
gl: Editar

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Category
gl: Categoría

en: Label
gl: Etiqueta

en: Add
gl: Engadir

en: Layout
gl: Disposición

en: Context
gl: Contexto

en: About
gl: Información

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Machine Name
gl: Nome de sistema
