Mini Layouts (8.x-1.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Remove
ru: Удалить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Required
ru: Обязательно

en: Category
ru: Категория

en: Label
ru: Метка

en: Add
ru: Добавить

en: Layout
ru: Макет

en: Context
ru: Контекст

en: Data
ru: Данные

en: About
ru: Информация

en: Context type
ru: Тип контекста

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: Discard changes
ru: Отменить изменения

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Save layout
ru: Сохранить макет

en: The layout has been saved.
ru: Макет был сохранён.

en: Layout Builder tools
ru: Инструменты Layout Builder

en: Manage Layout
ru: Управление макетом
