Mini Layouts (8.x-1.0-alpha3) - en to ug translation catalogue (7 entries)

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Label
ug: بەلگە

en: Add
ug: قوشۇش

en: About
ug: ھەققىدە
