Mini Layouts (8.x-1.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Edit
uk: Редагувати

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Category
uk: Категорія

en: Label
uk: Мітка

en: Add
uk: Додати

en: Layout
uk: Макет

en: Context
uk: Контекст

en: Data
uk: Дані

en: About
uk: Про модуль

en: Context type
uk: Тип контексту

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: Discard changes
uk: Відхилити зміни

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Save layout
uk: Зберегти макет

en: The layout has been saved.
uk: Макет було змінено.

en: Layout Builder tools
uk: Інструменти Конструктора макетів
