Mini Layouts (8.x-1.0-alpha4) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Edit
ur: تدوین

en: Required
ur: درکار

en: Category
ur: زمرہ

en: Label
ur: عنوان

en: Add
ur: شامل کریں
