Mini Layouts (8.x-1.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Required
ja: 必須

en: Category
ja: カテゴリー

en: Label
ja: ラベル

en: Add
ja: 追加

en: Layout
ja: レイアウト

en: Context
ja: コンテキスト

en: Data
ja: データ

en: About
ja: アバウト

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Discard changes
ja: 変更を破棄

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Save layout
ja: レイアウトを保存

en: The layout has been saved.
ja: レイアウトを保存しました。

en: Layout Builder tools
ja: レイアウトビルダーツール
