Mini Layouts (8.x-1.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Required
tr: Zorunlu

en: Category
tr: Kategori

en: Label
tr: Etiket

en: Add
tr: Ekle

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Data
tr: Veri

en: About
tr: Hakkında

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Discard changes
tr: Değişiklikleri at

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Save layout
tr: Yerleşimi kaydet

en: The layout has been saved.
tr: Düzen kaydedildi.

en: Layout Builder tools
tr: Yerleşim Oluşturucu araçları
