Mini Layouts (8.x-1.0-alpha5) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: About
bn: সম্পর্কে
