Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়
