Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (72 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Comments
fr: Commentaires

en: Priority
fr: Priorité

en: project
fr: projet

en: Projects
fr: Projets

en: Project
fr: Projet

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: High
fr: Haute

en: Low
fr: Faible

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: tasks
fr: tâches

en: task
fr: Tâche

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Assigned to
fr: Assigné à

en: Mail
fr: Courriel

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Done
fr: Terminé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Comment
fr: Commentaire

en: Filter
fr: Filtrer

en: Plain text
fr: Texte brut

en: Task
fr: Tâche

en: Sort by
fr: Trier par

en: comments
fr: commentaires

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Mail settings
fr: Paramètres de courriel

en: Changed
fr: Modifié

en: comment
fr: commentaire

en: Delete comments
fr: Supprimer les commentaires

en: Review
fr: Vérifier

en: Add Comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Apply
fr: Appliquer

en: Tasks
fr: Tâches

en: Add comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Offset
fr: Décalage

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Creator
fr: Créateur

en: Created by
fr: Créé par

en: Created on
fr: Créé le

en: Attachements
fr: Pièces jointes

en: In Progress
fr: En cours

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Due Date
fr: Date d'échéance

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Critical
fr: Critique

en: View project
fr: Voir le projet

en: Delete tasks
fr: Supprimer des tâches

en: Created By
fr: Créé par

en: The time that the comment was created.
fr: L'heure de création du commentaire.

en: The time that the comment was last edited.
fr: L'heure de la dernière modification du commentaire.

en: The number of comments.
fr: Le nombre de commentaires.

en: Task List
fr: Liste de tâches
