Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (56 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: project
hi: परियोजना

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Mail
hi: मेल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Normal
hi: सामान्य

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Desc
hi: अवरोही

en: Task
hi: कार्य

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Blocked
hi: बंद

en: Changed
hi: बदल गया

en: comment
hi: कमेन्ट

en: Delete comments
hi: कमेन्टों को  मिटाएँ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Tasks
hi: कार्य

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Critical
hi: विकट

en: Reviewers
hi: समीक्षक
