Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (61 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Comments
it: Commenti

en: Priority
it: Priorità

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Assigned to
it: Assegnato a

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Done
it: Fatto

en: Page
it: Pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Comment
it: Commento

en: Filter
it: Filtra

en: Normal
it: Normale

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: comments
it: commenti

en: Authored on
it: Creato il

en: Blocked
it: Bloccato

en: Changed
it: Modificato

en: comment
it: commento

en: Delete comments
it: Elimina commenti

en: Review
it: Revisione

en: Apply
it: Applica

en: Tasks
it: Operazioni

en: Add comment
it: Aggiungi commento

en: Offset
it: Scostamento

en: Creator
it: Utente

en: Created by
it: Creato da

en: Created on
it: Creato il

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Critical
it: Critico

en: Edit project
it: Modifica il progetto

en: Delete tasks
it: Elimina operazioni pianificate

en: The time that the comment was created.
it: L'ora in cui il commento è stato creato.

en: The time that the comment was last edited.
it: L'ora in cui il commento è stato modificato per l'ultima volta.

en: The number of comments.
it: Il numero di commenti.
