Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to jv translation catalogue (39 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Author
jv: Penulis

en: Actions
jv: Aksi

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Comments
jv: Komèntar

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Weight
jv: Urutan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: High
jv: Dhuwur

en: Low
jv: Endhép

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Mail
jv: Surat

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Done
jv: Rampung

en: Page
jv: Kācā

en: Custom
jv: Kostum

en: Comment
jv: Komèntar

en: Filter
jv: Saring

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Delete comments
jv: Mbusak komèntar

en: Tasks
jv: Préntah

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
