Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to mr translation catalogue (43 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Author
mr: लेखक

en: Actions
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: project
mr: प्रकल्प

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: High
mr: उच्च

en: Low
mr: कमी

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: task
mr: काम

en: ID
mr: आय डी

en: Mail
mr: ईमेल

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Page
mr: पान

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: Normal
mr: साधारण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Add comment
mr: टिप्पणी द्या

en: - Any -
mr: - काहीही -
