Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (53 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Comments
oc: Comentaris

en: Priority
oc: Prioritat

en: Projects
oc: Projèctes

en: Project
oc: Projèctes

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: High
oc: Nauta

en: Low
oc: Febla

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: tasks
oc: prètzfaits

en: task
oc: prètzfait

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Done
oc: Acabat

en: Page
oc: Pagina

en: Custom
oc: Personalizat

en: Comment
oc: Comentari

en: Filter
oc: Filtrar

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Sort by
oc: Triar per

en: comments
oc: comentaris

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Blocked
oc: Blocat

en: Changed
oc: Modificat

en: comment
oc: comentari

en: Delete comments
oc: Suprimir los comentaris

en: Apply
oc: Aplicar

en: Tasks
oc: Prètzfaits

en: Add comment
oc: Apondre un comentari

en: Offset
oc: Decalatge

en: - Any -
oc: - Tot -

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Delete tasks
oc: Suprimir des prètzfaches
