Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to os translation catalogue (19 entries)

en: Title
os: Сæр

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Author
os: Автор

en: Actions
os: Архæйдтæ

en: Description
os: Афыст

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Comments
os: Комментари

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Search
os: Агуырд

en: Reset
os: Раздæрау

en: Weight
os: Уæз

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: Label
os: Нысан

en: Save
os: Ныффысс

en: Default
os: Æнæивд

en: View
os: Фенд
